İpek İzgialp

İpek İzgialp

Uzm. Kli. Psk. İpek İzgialp   

                                                                                                             

Tarsus Amerikan Lisesi’nden mezun olup, 2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirdikten sonra, 2008 yılında Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümü yüksek lisans programını tamamlamıştır.

 

Üniversite yıllarında, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Ergen ve Genç Erişkin servisi ve GATA Psikiyatri servisinde staj yapmış olup, Tohum Otizm Vakfı’nda uzun dönem stajyer olarak gözlem çalışmaları yapmıştır. 

 

Çalışm alanları; bilişsel davranışçı terapi, şema terapi, etkileşimsel koçlukve EFT (duygusal özgürleşme) teknikleri kullanarak yetişkinlere yönelik depresyon, kaygı bozuklukları, ilişki sorunları, duygusal yeme, ayrılık ve yas konularında bireysel çalışmalar yapmaktadır. Ayrıca, çalışma hayatında performans ve motivasyon eksikliği, kariyer yolu belirleme konularında kariyer koçluğu yapmaktadır.

 

SERTİFİKA ve EĞİTİM BİLGİLERİ

Enerji EFT (Duygusal Özgürleşme) Master Uygulayıcı Eğitimi, Usta Koçluğa Doğru İlerleme, İş Ortamında Koçluk, Profesyonel Koçluğun Temelleri, Yaratıcı Düşünme Becerilerini Geliştirmek İçin Yöntem ve Teknikler-1, 19. Sonbahar Öğretmenler Sempozyumu, SALECOM Akreditasyon Eğitimi,Hedefe Yönelik Seçim, İşe Alım ve Mülakat Teknikleri, Kariyer Yönetimi, İş Yaşamında Liderlik,Etkili Sunuş Becerileri,Temel İletişim ve Empati Geliştirme Semineri,StresYönetimi,Etkili Takım Gelişimi ve Yönetimi Semineri,GrupPsikodramaEğitimi,V. Ulusal Aile ve Evlilik Terapileri Kongresi, Çocuk Değerlendirme Paketi,Kognitif Terapi Süpervizyon Katılım Belgesi, Integral Psikolojik Danışmanlık Psikopatoloji Eğitimi