Güzelbahçe Danışmanlık Merkezimiz (Güzelbahçe Şube)

Bireylerin ruhsal sorunlarını ifade etmeleri, kendi içlerinde bu sıkıntılar ile yaşamak zorunda kalmamaları aslında en önemli çözüm yöntemlerinden bir tanesidir. Bireyin kendi içinde ya da yakın ilişki içerisinde olduğu kişilerle yaşadıkları psikolojik sorunlar kimi zaman çözümsüz gibi görünebilir. Ancak, psikolojik danışma merkezi çalışmaları kapsamında atılan adımlar ile çözümcül ve iyileştirici süreçler izlenir.

Güzelbahçe şubemize başvuran danışanlarımızı alanında uzman kişiler karşılar ve gerekli görüşmeler gerçekleştirilir. Öncelikli olarak, psikolojik sorunların kaynağına inilerek sorunun temel etkeni tespit edilir.

Bireylerin doğru psikolojik danışmanlık merkezi seçimi yapmaları da önem arz eden bir konudur. Destek alınması gereken konu ya da alanla ilgili olarak danışmanlık hizmeti sunan merkezlerin yeterli olması önemlidir. Güzelbahçe psikolojik danışmanlık merkezimizde psikolojik alanlarda başvuru sebebine bağlı olarak farklı yöntemler ve yönlendirmeler gerçekleştirilir.

Güzelbahçe Psikolojik Danışmanlık Merkezimizi Kimler Tercih Edebilir?

İnsanın karmaşık yapısı, kişinin yaşadığı problemleri, problemlerin şiddetini, bu problemleri deneyimleyiş tarzını, danışmanlık  sürecinde izlenecek yolu, tercih edilecek yöntemleri, yaklaşım tarzı ve daha bir sürü etkeni etkileyebilir. Yaşamının her anında kendini keşfetmeye açık olan zihniyetlerde, tıkanılan noktada nasıl bir destek alındığı da oldukça önemlidir. Zorlanılan noktada, teknik destek olarak psikolojik danışmanlık merkezlerinden destek alınması danışmanlığın iyileştiriciliğini artıran bir faktör olur.

Psikolojik problemlerin ve rahatsızlıkların belirtilerinde farklılıkların olması beklenen bir durumdur. Öyle ki, psikolojik danışmanlık merkezimize başvuran bireylerde farklı sıkıntıların ve belirtilerin olmasını normal karşılarız. Günlük hayatı olumsuz yönde etkilemekte olan bu rahatsızlıklarda belirtilerin erken bir şekilde fark edilmiş olması, danışmanlık sürecini de daha verimli kılar. Önemsiz zannedilen sorunlar, sıklıkla katlanarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sebeple Psikolojik yaklaşımda önemsiz bir “psikolojik problem” yoktur. Destek almak için tek ihtiyacınız bu desteği almaya duyduğunuz ihtiyaçtır.

Çocuk ve Ergen başvuru formu

Yetişkinler için başvuru formu

Online Danışmanlık onam formu

Yüz Yüze Görüşme formu