15 yıllık tecrübemizle danışanlarımıza hizmet veriyoruz.

Dünya Psikolojik Danışmanlık Merkezi uzmanları olarak yaşamımızın farklı dönemlerinde yaşadığımız zorlukları çözümleyip sonlandırabilmeyi amaçlıyoruz. Bu süreçte zihinsel ve duygusal olarak benliğinizi daha güçlü kılıp yaşamın zorlayıcı koşullarına sizi uyum ve denge içinde hazırlamak amacıyla düşüncelerinizde, duygularınızda, davranışlarınızda işlevsel bir değişim yaratmaya çalışıyoruz.

Okul korkusu, sınav kaygısı, idrar-kaka kaçırma, karşı gelme, dikkat eksikliği-hiperaktivite, tırnak yeme, tik bozukluğu, öfke, sosyal fobi, depresyon, panik atak, kişilik bozuklukları, ilişki problemleri ve aile danışmanlık çalıştığımız konuların başında yer almaktadır. Çocuk, ergen ve yetişkin psikoterapileri konunun uzmanı psikologlarımız tarafından uygulanmaktadır. Bilişsel Davranışçı Terapi, Dinamik Terapi, Bilinçli Hipnoz Terapisi, Oyun Terapisi, Psikodrama, EMDR ve Play Attention merkezimizde uygulanan psikoterapi yöntemleridir.

Çalışma sistemimize göre ilk 3-4 seans danışan kişiyi ve problemlerini anlamak amacıyla değerlendirme yaparız. Çalışma süresi ve seansların sıklığı, problemin niteliğine göre değişiklik gösterir. Etik ilkelere bağlı kalarak psikoterapi çalışmalarımızı yürütürüz. Her zaman danışanlarımızın yararına gözetiriz. Görüşmeler sırasında verilen bilgileri gizli tutarız. Çocuk ve ergenlerle çalışırken uygun görülen sıklıkla ailelerle görüşmeler planlarız. Çalışmalarımızın niteliğini arttırmak amacıyla ihtiyaç duyarsak gizlilik ilkesine bağlı kalarak süpervizyon çalışmaları yaparız.

DÜNYA PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE ÖZEL EĞİTİM MERKEZLERİ

2002 yılında Karşıyaka’da Psikolojik Danışma Merkezi olarak faaliyetlerine başlayan Özel DÜNYA Özel Eğitim ve Psikolojik Danışma Merkezleri, 2003 yılında Dünya Özel Eğitim Merkezi ile ikinci şubesini açmış, 2006 yılından itibaren de Karşıyaka’da 5 katlı merkez binasında hizmet vermeye başlamıştır.

Kurum binamız; müstakil 700 metrekare kapalı alanı bulunan ve her türlü ulaşım aracıyla rahatlıkla erişilebilecek pozisyona sahiptir. Karşıyaka vapur iskelesi, Karşıyaka dolmuş ve otobüs duraklarına 5 dakika mesafede olan merkezimizde; tüm eğitimler kapalı devre kamera sistemiyle uzman yöneticiler tarafından takip edilmekte ve kayıt altına alınmaktadır.

2013 yılı itibariyle artan talebe cevap verebilmek adına İzmir Atatürk Lisesi karşısında Alsancak şubemiz hizmete açılmıştır.

Siz değerli danışanlarımıza en kaliteli hizmeti sunabilmek için sürekli gelişen uzman kadromuz ve İzmir’in ilk ve tek ISO 9001 Belgeli Özel Eğitim & Rehabilitasyon Merkezi olarak sizlere her zaman hizmet vermekten mutluluk duymaktayız.