PLAY ATTENTION

PLAY ATTENTION

NASA PATENTLİ DEHB EĞİTİM PROGRAMI
Play Attention kullandığı ileri teknoloji kaskıyla beyin dalgalarını algılayarak dikkati ölçen ve geliştiren güçlü bir öğrenme sistemidir. Play attention’ ın içinde çeşitli dikkat alanlarına yönelik oyunlar bulunmaktadır. Bu oyunlar bir Mouse ya da Joystick ile değil sadece beyin dalgalarımızla kontrol edebilmektedir.

Bu oyunlar sadece dikkati geliştirmekle kalmamakta, aynı zamanda, çeldiricilerden uzak durma, hafıza geliştirme, görevleri zamanında yerine getirme, organize olma becerilerine de yardımcı olmaktadır. Play attention okul başarısını arttırmaya katkıda bulunmakta, kendine güven ve benlik algısını geliştirmekte, daha kaliteli ve mutlu bir yaşam sağlamaktadır.

Play Attention’ın 4 ana amacı vardır.
Dikkati geliştirme
Davranışı geliştirme
Akademik başarıyı arttırma
Sosyal ilişkileri geliştirme

Şimdi programın bu amaçlara nasıl ulaştığına daha yakından ulaştığına bir bakalım.

Dikkati Geliştirme: Dikkatinizi şu anda görebilseydiniz nasıl olurdu bir düşünün?

Dikkatinizi ekranda görmek konsantrasyonu öğrenmeyi ne kadar kolaylaştırırdı? İşte program tam olarak bunu yapar. İşin sırrı programın beyin aktivitelerini izleyen algılayıcılı başlığında gizli. Eğlenceli video oyunlarını kontrol etmek için başlıkla beyin gücünüzü kullanırsınız.

Harry Potter veya Star Wars’daki Luke Skywalker gibi düşünce gücünüz ile nesneleri oynatabildiğinizi hayal edin. Program ile gerekli becerileri öğreten ve davranışları geliştiren oyunları oynarken, beyniniz mouse ve joystick yerine geçer. Eğlenceli oyunlar sayesinde temel becerileri öğrenmeyi kolaylaştırır. Sistem odaklanmayı ve konsantrasyonu artırmakla beraber fazlasını da sağlar. Dikkat dağıtıcıları yok saymak, hafızayı arttırmak, görsel organizasyon becerisini artırmak, görevi bitirmek ve yönergeleri takip etmek gibi esas becerileri geliştirir.

Davranışı Geliştirme: Hiperaktivite ve impulsivite (dürtüsellik) okulda evde sık karşılaşılan sorunlardandır. Anne baba olarak hiperaktivitesi olan çocuğunuza karşı sakin kalmak istersiniz. Ama diğer çocuklarda çok işe yarayan yöntemler sizin çocuğunuzda işe yaramıyordur.

Mola vermek, yaptırım uygulamak, oradan uzaklaşmak ya da uzaklaştırmak sizi her zaman sonuca götürmez. İşte bu noktada, sistem çocuğunuzun kendini kontrol etme davranışlarını güçlendirir. Doğru davranışları öğretir. Daha çok odaklanma ve daha az kıpırdanma davranışları bir kere kontrol edildikten sonra çocuğunuz daha rahat arkadaş edinebilecek ve okulda daha başarılı olacaktır.

Kıpırdanmalar, mırıldanmalar, hayallere dalmalar ve dürtüsel davranışlar, bağırma ve cezalandırma olmadan şimdi daha kolay geliştirilebilir.

Akademik Başarıyı arttırma: Çocuğunuzun zeki olduğunu biliyorsunuz. DEHB akademik performansı etkileyebilir. Çoğu ebeveynde bunun için kaygılanır. Odaklanma eksikliği, bilgiyi öğrenmeyi güçleştirir ve DEHB’li çocukların okulda arkadaşlarıyla aynı seviyede öğrenmesini engelleyebilir.

Programımız sınavlarda dikkati toplamayı, sınıfta öğretmeni dinlemeyi ve düzenli çalışmayı öğretir. Okuduğunu anlamayı artırır. Hafızayı güçlendirerek öğrenmeyi kolaylaştırır. Eğer çocuğunuzun okulda zorlanmasını görmekten yorulduysanız bu sistem tam size göre. Çünkü sistem sınıfta başarılı olmak için gerekli becerileri geliştirir. NASA tarafından Dikkat Eksikliği Hiperaktivite bozukluğu ve Öğrenme Güçlüğü olan bireylere yardım için geliştirilen sistem kendi alanında Dünya lideridir.

Sosyal İlişkileri geliştirme: Çocuğunuz okulda öğretmenleri ve arkadaşları ile nasıl geçiniyor? DEHB’li bir çocuğun ebeveynleri olarak, çocuğunuzun sınıfta odaklanmasını, ödevlerini zamanında bitirmesini ve dikkati dağılmadan öğretmenini dinlemesini istersiniz.

Ayrıca arkadaşlar edinmesini, oyunlara ve faaliyetlere katılmasını da istersiniz. Çocuklar evde, aile kurallarına uymalı, ev ödevlerini yapmalı, ev işlerine yardımcı olmalılar. Ancak bu beceriler DEHB’si olan bir çocuk için çok zordur.

Program bu becerileri öğretmede uluslararası alanda liderdir. Sistem 1996’dan beri tüm dünyada DEHB’li çocuklara şunları öğretmektedir:

Okulda;

Verilen görevi bitirmek
Yönergeleri takip etmek
Okul kurallarına uymak
Gününü ve işini planlamak
Arkadaşlar edinmek ve diğerleriyle iyi geçinmek
Evde;

Ev işlerine yardımcı olmak
Aile kurallarına uymak
Ev ödevlerini bitirmek
Kardeşleriyle iyi geçinmek
Sistem aynı zamanda kardeşler arası ve okuldaki çocuklar arası ilişkileri geliştirmeye yardımcı olur. Bunun yanında Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite problemi olan çocuklarla ebeveynleri arasındaki ilişkiyi de geliştirir. Çocuğunuz dışlanmış ve farklı hissetmek zorunda değildir. Sistem çocuğunuza arkadaş edinme ve onlarla arkadaş kalma becerilerini öğretebilir.

Play attention nasıl çalışır?
Bilimsel araştırmalar göstermektedir ki beynimiz hayat boyu öğrenmeye açık bir sistemdir. Buna nöroplastisite denir. Nöroplastisite beynin öğrenme hatırlama ve unutma yeteneklerini işaret eder.

Çocuk beyninin öğrenme ve yeniden organize olma kapasitesi oldukça yüksektir bu da dikkat ve öğrenmenin Uygun egzersizlerle geliştirilmeye yeterince açıktır. İşte play attention bu egzersileri çocuğa onu sıkmadan ve yormadan sevdirerek yaptırır. Böylece çalışmalardan alınan fayda artar.

Sonuçları görmeye ne zaman başlarım?

30 gün içerisinde minör değişiklikler kendini göstermeye başlar. Bu değişiklikler daha iyi dinleme, kendiliğinden ödevlere başlama, daha iyi organize olma gibi sıralanabilir. Bu küçük değişiklikleri görmek ve ödüllendirmek, çocuğun gelişimi için önemlidir.

PA Çocuğumun arkadaş ilişkilerine yardımcı olur mu?

Aileler genellikle dikkat sorunu yaşayan çocuklarının, arkadaşlık ilişkileriyle de ilgili sıkıntı yaşadıklarını belirtirler. Bu tip çocuklar oyunlara girmekte güçlük çekerler, herhangi bir oyuna girebilseler bile o oyunu takip etmek onlar için oldukça güçtür. Düşük sosyal beceriler dikkat becerileriyle yakından ilişkilidir. ,

Play attention dikkati geliştirerek çocuğun kendine güvenini arttırır, sosyal ipuçlarını daha rahat keşfetmesini sağlar ve arkadaşlık ilişkilerinin gelişmesine yardımcı olur.

Kullandığımız program günümüzde Amerika’da ve bir çok Avrupa ülkesinde kliniklerde ve özel hastanelerde uzmanlar tarafından kullanılan en son teknoloji ürünü NASA PATENTLİ Dikkat eksikliği hiperaktivite eğitimsel tedavi programıdır. Enstitümüzde uygulanan sistem Dikkat eksikliği ve Hiperaktivite sorunu olan çocuklarda (6 yaş ve üzeri) ve yetişkinlerde dikkat ve algı problemini en aza indirerek okul başarısı ve iş başarısının artmasına yardımcı olur. Sistemin başarısı bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış olup Amerikan Ulusal Uzay Üssü NASA da da astronotların ve pilotların dikkat seviyelerini artırmak için kullanılmaktadır.

Son teknoloji ürünü gelişmiş programımız Dünya’daki tüm diğer dikkat ve hafıza eğitim sistemlerinden daha fazla sayıda ve daha uzun zamandır kullanılmaktadır.

Haftada 2-3 gün 45-50 dakikalık eğitim ile 1 ay sonunda değişiklikler görmeye başlarsınız. Ödevleri zamanında bitirmek dikkat dağıtıcıları yok saymak, azalan gündüz rüyaları, daha iyi başarı dereceleri ve daha iyi davranışlara artık ulaşabilirsiniz.