İzmir’de Çift Terapisi ile İlişkinizi Güçlendirin! 

 

Çift Terapisi, ilişkilerde karşılaşılan zorlukları ve çatışmaları ele almayı amaçlayan bir tür psikoterapi biçimidir. Çift Terapisi, çiftlerin birbirleriyle daha etkili bir şekilde iletişim kurmalarını, anlaşmazlıkları çözmelerini ve birbirlerine karşı daha anlayışlı olmalarını sağlamayı amaçlar. Evli çiftler, nişanlılar, sevgililer veya herhangi bir tür romantik ilişkide olan kişiler çift terapisi alabilirler. Ayrıca, çift terapisi, aynı cinsiyetten çiftler ve farklı cinsiyetten çiftler için de uygundur.

Çift terapisi genellikle haftalık oturumlar halinde gerçekleştirilir ve danışman, çiftin ilişkilerindeki zorlukları ve hedefleri anlamlandırmalarına yardımcı olur. Danışman, çiftlere daha sağlıklı iletişim kurma ve çatışmaları çözme becerileri alanlarında psikoeğitim de sağlar. Çift Terapisi, çeşitli terapi ekollerine ait teknikleri harmanlarayarak eklektik bir uygulamalara da yer verir.

Çift Terapisi, ilişkilerin güçlenmesine, iletişim becerilerinin geliştirilmesine ve genel yaşam memnuniyetinin artmasına yardımcı olur. Çift Terapisi, partnerlerin ilişkilerindeki sorunları çözmek ve daha sağlıklı, destekleyici bir ilişki kurmalarına yardımcı olmak için bir fırsat sunar.

 

Biz Kimiz?

 

2003’ten bu yana büyüyerek gelişen Dünya Ailesi olarak, psikoterapi alanındaki uygulamalarımızı da çeşitlendirerek daha bütüncül ve geniş yelpazede bir danışmanlık hizmeti sunmaya özen göstermekteyiz. Çift Terapisi alanındaki uzmanlarımız da ilişkinizde karşılaştığınız zorlukları aşmanız ve birlikte daha sağlıklı, mutlu bir yaşam sürdürmeniz için profesyonel destek sağlar. Uzman terapistlerimizden çift terapisi alanında destek almak için bizimle iletişime geçin!

Çift terapisi iki kişi arasında var olan problemlere odaklanır.

Çift danışmanlığında, danışman, çift arasında ki çatışma konularını ortaya çıkarıp, her bir bireyin hangi davranışların nasıl değişeceğini tanımlayarak, çiftin daha doyum verici bir ilişki yaşayabilmesi için yardımcı olabilir. Bu değişiklikleri sağlamanın bir çok yolu vardır. Bazen çift arasında ki sorunlara odaklanılması gerekirken bazen de yalnızca taraflardan birinin yaşadığı soruna (örneğin öfke kontrol sorunu) odaklanılabilir. Çift danışmanlığı, bireylere nasıl iletişim kuracakları, birbirlerini nasıl daha etkili dinleyecekleri, rekabetten nasıl uzak duracakları, nasıl ortak amaçlar belirleyecekleri, sorumlulukları nasıl ortak paylaşabilecekleri konusunda yardımcı olur. Danışma süreci bazen bireysel psikoterapi, bazen arabulucu, bazen eğitimsel, benzen de bu üçünün kombinasyonu şeklinde olabilir.